“Краща книга Прикарпаття 2020”

П’ятеро науковців нашого університету стали лавреатами конкурсу “Краща книга Прикарпаття 2020”

Урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2020» відбулося днями в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. Захід ініціювали Товариство письменників і журналістів ім. І. Франка за підтримки Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА. В урочистих заходах взяли участь, зокрема, відомі письменники, краєзнавці, історики.

Із вітальним словом виступив поет, прозаїк, заступник голови Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський, який привітав лавреатів із почесними відзнаками. Модерували захід голова Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка, літературний критик та есеїст, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури факультету філології ПНУ Євген Баран; голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник освіти України, громадський діяч Михайло Косило та заступниця начальника Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Мирослава Корнелюк.

За результатами конкурсу відзначили 16 лавреатів, серед яких п’ятеро науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Зокрема, у сукупній номінації «Народознавство. Краєзнавство» переможцями стали доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії факультету історії, політології і міжнародних відносин Олег Жерноклеєв і Любов Соловка «Крихівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить»; доктор історичних наук, професор, провідний фахівець Навчально-наукового інституту історії, етнології і археології Карпат Петро Сіреджук «Галицька Гуцульщина доби Західно-Української Народної Республіки». Доктор політичних наук, професор кафедри політології факультету історії, політології і міжнародних відносин Іван Монолатій був відзначений у номінації «Історико-краєзнавча література» із книгою «Зоосад революції».

У номінації «Спадщина» лавреатом став доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури факультету філології Степан Хороб як голова редакційної колегії серії книг: «Василь Стефаник. Зібрання творів : у 3 т. 4 книгах».

Номінація «Бібліографія» була репрезентована бібліографічним покажчиком Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка за упорядкування докторки мистецтвознавства, професорки, завідувачки кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Віолетти Дутчак та Віри Хімейчук «Життя у творчому горінні», який приурочений до 65-річчя заслуженої діячки культури України, докторки мистецтвознавства, професорки ПНУ Ганни Карась.

Під час урочистостей свої привітання та побажання переможцям висловила директорка обласної книгозбірні Людмила Бабій, яка входила до складу журі конкурсу. Очільниця бібліотеки зауважила символічність місця проведення даного дійства і його значимість у культурно-мистецькому просторі регіону. Доповненням до урочистого заходу стала тематична виставка, на якій було представлено видання лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2020».