(Не)Сподіваний Стефаник

Ця книга має на меті показати Великого Покутянина очима трьох різних вчених: історика, філологині й етнополітолога. Автори розраховують на те, що читач зустріне тут справді не такого Стефаника, який відомий, а такого, якого ніби й знаєш, розумієш, але ще так, як уявляєш – не зустрічав. Того Василя Стефаника, що не лише революціонер, визнаний європейського штибу новеліст, багаторічний політичний український діяч, а й (не)пізнаний, (не)відомий, а тому й (не)сподіваний. . “Наукові матеріали, зібрані в одне видання, мають на меті неординарно оцінити (з позицій сучасної методології) життєвий шлях Василя Стефаника. Зокрема суспільно-політичну та культурно-національну діяльність через використання його недостатньо вивченої біографістики та спробу реінтерпретації унікальної художньої та епістолярної спадщини”. Степан Хороб, професор, член НСПУ . Володимир Великочий – академік Української академії історичних наук (УАІН), Заслужений працівник освіти України, доктор історичних наук, професор, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Iwan Monolatij – лавреат премії ім. Василя Стефаника 2021 р., доктор політичних наук, професор, член Національної спілки письменників України, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника.