Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника разом з альянсом європейських космічних університетів Universeh продовжує активну роботу в рамках проєкту UNIVERSEH 2.0-Extended for Ukraine. Студентська команда нашого університету взяла учать в міжнародній конференції Space Expedition Workshop – «Людський фактор при заселенні Місяця та реалізації космічних місій» (Human Factor in the Settlement of the Moon and Mission Operations).
Під час воркшопу, що тривав з 15 по 19 листопада, розглядалися науково-практичні аспекти польоту людини в космос, питання впливу тривалої ізоляції та особливих умов середовища на психіку членів команди, а також питання координації місій.
Цього разу університет представляли студенти фізико-технічного факультету Соломія Ботюк, Адріана Данилюк та Аліна Голіней, факультету математики та інформатики Юля Лазарович, Софія Василюк, Руслана Малик, Софія Федорків, а також факультету природничих наук Христина Федів.
Наші студенти, разом з друзями з Франції (Université Jean-Jaurès та INP-ENSAT), Італії (University Tor Vergata), Німеччини (University of Dusseldorf), Швеції (Lulea Technical University), Люксембургу (University of Luxembourg) та Польщі (AGH University in Kraków) вчилися працювати над спільними проєктами, збирати та аналізувати дані, діяти в надзвичайних ситуаціях.
Було розглянуто міждисциплінарні аспекти реалізації космічних місій з основним акцентом на роль та значення членів команди висококласних багатозадачних фахівців, як ключового фактору реалізації успішних космічних місій.
Діяльність в цьому напрямку буде продовжена в рамках реалізації нового ERASMUS-проекту «Цифровий курс для університетських аналогових космічних тренувань астронавтів» (Digital course for university analog astronauts space trainings) в якому Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, разом з Гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця (Польща), Університетом Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція), Академією мистецтв та дизайну (Італія) та CreateHub (Польща) працюватиме над розробкою електронних навчальних курсів, адаптованих для підготовки потенційних учасників космічних місій.