Школа експертів. Іван Монолатій. Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі

20/10/23 у рамках «Школи експертів» Факультету суспільно-гуманітарних наук КУБГ відбулася зустріч з Іваном Монолатієм – стекхолдером нашої кафедри – на тему “Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі (приклад Якова Макогона). Під час зустрічі відбулося ознайомлення з героєм останньої наукової розвідки Івана Сергійовича, що відіграв в історії людства неоднозначну роль, яка поєднувала діяльність шпигуна декількох спецслужб, авантюриста, пройдисвіта, шарлатана із працею на теренах національно-визвольної боротьби українського народу. Під час лекції здобувачі-політологи активно задавали питання відносно того, які саме наукові методи уможливили написання книги, що об’єднує риси політичного детектива й пригодницького роману з політичною біографістикою, історіографією, джерелознавством тощо. Відзначимо запитання щодо політико-культурного підґрунтя авантюризму як спільної ментальної характеристики українців та необхідності вибудовування засобів перешкоджанню авантюризму як анти системної поведінки. Щиро дякуємо всім, хто приєднався до зустрічі й мріємо про продовження. ***Іван Монолатій – д. політ. н., проф., проф. кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, академік Академії наук вищої школи України; член Польського товариства політичних наук; експерт МОН України і Національного фонду досліджень України. ***Монолатій Іван. Макогін псевдо Розумовський. Уявлена українська людина. Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 023. 448 с. 16 іл.

Прослухати лекцію можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=_oyTE60m6Yc